Zachycuji myšlenky v obraze

Malováním mohu zpracovat záblesky abstraktních myšlenek a mlhavé obrazy, které jsou z počátku spíše tušené, ale jsou mi blízko k uchopení.

V průběhu malby postupně krystalizují a nabývají tvar a obsah. Obvykle to jsou jednoduché, mně příjemné výjevy na pomezí života a snové reality.

Často přemýšlím, jak s jistotou poznat tu pravou chvíli, kdy je myšlenka již zachycena v obraze a každý další tah štětcem se stává nadbytečným. Není to lehký úkol a opakovaně je to opravdový boj se subjektivní touhou po dokonalosti a lidskou nedokonalostí.

můj příběh

Proč jsem začala malovat na tenisky

Jsem Petra Halámková – výtvarnice, autorka malovaných a kreslených bot značky PEdesign. Vystudovala jsem oděvní průmyslovku v Hradci Králové, žiji a tvořím v Praze. 

Mým snem je tvořit originální a jedinečné věci, věnovat se autorské tvorbě naplno. Odlišit se od ostatních tvůrců a zároveň dát prostor pro odlišení i mým klientkám a klientům, kteří boty PEdesign nosí. Můj výrazný rukopis jim umožňuje obouvat boty, které vzbuzují emoce a nesou příběh.

Malování a kreslení na obuv mě baví čím dál tím víc. Od srpna 2018, kdy jsem poprvé zkusila tenisku pokreslit mým vlastním motivem, zkouším různé techniky, barvy, materiály, střihy bot. Moje portfolio se rozrostlo. V podstatě není bota, kterou bych si netroufla pomalovat nebo pokreslit. 

 

"Petra Halámková je vstřícná a spolehlivá. Boty jsem si sama vybrala a Petra navrhla motiv. Barvy jsou kvalitní a drží. Malované boty PEdesign rozhodně doporučuji."

Renata Pitrová

"Tyto krásné, originální a stylové tenisky jsem dostala jako dárek, který mě naprosto dostal. Pečlivě vybrané a nápaditě ztvárněné motivy, které mi byly stvořeny přímo na míru,mě skutečně dojaly k slzám. Boty jsou naprostá pecka a pokud budu někomu chtít dát dárek, nebudu váhat."

Sára Handlová

"Tenisky jsou super. Jsem moc spokojená. Je fajn, když si můžete říci, co chcete. Někdo to za Vás navrhne, namaluje a doručí hotový a hlavně originální výrobek."

Petra Nováčková

každý kus je originál

Jedinečnost & kvalita – to je PEdesign

Máte nápad na spolupráci s PEdesign?